Весільний букет

Весільний букет це невід’ємний атрибут кожної нареченої. Без якого уявити її образ просто неможливо. Звичай прикрашати вбрання нареченої квітами з’явився ще в давні часи. Наприклад, у стародавній Греції дівчині в волосся вплітали пахучі трави, а в середньовічній Європі наречена носила на собі буси з цибулі і часнику. Букет нареченої, знайомий нам з вами, з’явився в середині дев’ятнадцятого століття. І основоположницею моди в цьому плані стала королева Британії – Вікторія. Вона вибрала для свого весілля букет саме з живих квітів.

Однією з незвичайних традицій пов’язаних з букетом є обряд кидання букету нареченою своїм незаміжнім подругам. Ця традиція прийшла ще з середньовічної Англії. Правда, тоді незаміжні подруги буквально розривали вбрання нареченої на шматочки, вірячи в те, що такий клаптик принесе їм щастя і вони зустрінуть свого судженого. Бували такі випадки, що до кінця весілля наречена буквально залишалась без сукні. Саме для того, щоб зберегти плаття був придуманий обряд з киданням букета.

Традиційні букети наречених збираються з квітів білих, пастельних, кремових тонів. Але все частіше сучасні наречені обирають квіти яскравих кольорів. Чітких правил, яким має бути букет нареченої – немає. При виборі квітів, кольорової гами, прикрас і форми букета флористи орієнтуються на загальну стилістику і концепцію весілля. Весільні букети роблять як на власних стеблинах, так і на портбукетницях. Перший варіант найбільш популярний сьогодні. Так букет виглядає найбільш природно. Ніжку букета декорують найрізноманітнішими елементами: стрічками, мереживом, брошками, підвісками, декоративними булавками.


Також важливо відмітити, що кожна квітка має свою символіку. ЇЇ зараз, звичайно, не враховують ні флористи, ні наречені, але варто нагадати, які значення мають найпопулярніші з весільних квітів. Наприклад: троянда – пристрасть, півонія – щасливий шлюб, кала – ніжність, орхідея – любов.

Так, весільний букет – невід’ємний атрибут нареченої. Сучасні наречені часто відмовляються від фати, замість білого плаття обирають кольорове, або і зовсім йдуть під вінець в джинсах, але обов’язково з букетом квітів. Мабуть, квіти дійсно додають особливого відчуття свята.

Анна Мамчур

Ми працюємо